O wizytówkach

Wizytówki Kraków

wizytówki KrakówNa pierwszy rzut oka to jedynie mały prostokątny kartonik z naszymi danymi adresowymi i nieważne jak wygląda, bo przecież chodzi tylko o jej cechę informacyjną, czyż nie? Nic bardziej mylnego. Wizytówki są znane Europejczykom od XV wieku i początkowo towarzyszyły wyłącznie umacnianiu kontaktów towarzyskich. Obecnie są niezbędnym elementem każdego spotkania biznesowego. Te kilka słów wypisanych na niej pozwala zorientować się klientowi w profilu firmy oraz poznać nasze stanowisko w niej. Dziś nikt już nie ma wątpliwości, że wizytówka musi być przejrzysta i profesjonalnie wykonana, a jej stan musi być idealny. Wręczenie komuś zabrudzonej lub przygiętej wizytówki jest niewybaczalnym błędem, który może kosztować nas utratę potencjalnego klienta. Liczy się jednak nie tylko jej wygląd ale sposób przekazania. W świecie biznesu znajomość wizytówkowego savoir- vivreu jest dzisiaj wymogiem.


Warto więc zapamiętać kilka prostych zasad:

  • Miejmy je zawsze przy sobie, by po otrzymaniu wizytówki móc od razu zrewanżować się swoją, w przeciwnym wypadku okazja do jej wręczenia może się już nie nadarzyć.
  • Starajmy się nie być zbyt natrętni w ich rozdawaniu. Obdarowywanie nimi przypadkowych osób nie ma najmniejszego sensu.
  • Warto mieć wizytówkę gdy wybieramy się do biura klienta, by sekretarka mogła nas zaanonsować.
  • Nie powinniśmy prosić kobiety, osoby starszej oraz wyższej rangą o nią. Powinniśmy zaczekać, aż sami zdecydują się nas nią obdarzyć.
  • Do wymiany wizytówkami dochodzi zazwyczaj pod koniec spotkania. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy widzimy osobę po raz pierwszy, wtedy powinniśmy to uczynić na początku.
  • Nietaktem jest wymieniać się wizytówkami przy stole.
  • Otrzymanie wizytówki obliguje do zapoznania się z jej treścią, zanim schowamy ją do kieszeni i torebki.

Nienaganne wizytówki oraz znajomość obowiązujących reguł grzecznościowych ukażą Was nie tylko jako profesjonalistów w swoim fachu, lecz także wytrawnych znawców etykiety biznesowej.

KrkWizytówki - Wizytówki Kraków - profesjonalne projektowanie wizytówek

wizytówki kraków, tanie wizytówki, nietypowe wizytówki, oryginalne wizytówki, projekt wizytówki, druk wizytówek, wizytówki plastikowe, wizytówki przeźroczyste, wizytówki wypukle, wizytówki złocone, wizytówki tłoczone, oklejanie samochodów Kraków